Ošetrenie nechtov

Manikúra

Pekné upravené nechty sú vizitkou celkovej starostlivosti o vzhľad, preto by im ženy mali sústavne venovať mimoriadnu pozornosť. Manikúra pozostáva z určenia jednej dĺžke nechtov, opilníkovania, zatlačenia nechtovej kožičky, odstránenia zvyškov nechtovej kožičky, vyčistenie voľného okraja nechtov, leštenie nechtovej platničky, výživa nechtov, lakovanie.

Manikúra je : suchá a mokrá. Mokrá sa doporučuje pri zafarbených nechtoch ( zožltnuté nechty).

Gélové nechty

Slúžia na skrášlenie rúk. Gélové nechty sa robia buď pomocou umelých typov alebo priamo na prirodzený necht. Klientka si určí dĺžku a tvar nechtov, zdobenie poprípade lakovanie. Vhodné sú na každé ruky či už sú lôžka nechtov veľmi malé alebo väčšie. Umelé nechty sa dajú prispôsobiť. Gélovými nechtami sa dá zakryť veľa nedokonalostí. Môžu sa robiť aj pri psoriáze ale iba v stabilizovanom stave.

 

Masáž rúk

Masáž rúk sa poskytuje každému, kto má zdravú kožu, bez zápalových a ekzémových procesov.

Účinky masáže rúk:

  • zvyšuje prekrvenie
  • zlepšuje látkovú výmenu
  • uvoľňuje kožu a svaly
  • zlepšuje sa výživa masírovanej oblasti
  • priaznivo pôsobí na vstrebávanie opuchov a krvných výrodkov

Parafín na ruky

Parafín je mimoriadne bohatý na minerálne látky, taktiež je cenným zdrojom vitamínu E, ktorý pomáha bojovať proti starnutiu pleti. Počas parafínového zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov do pokožky, zvyšuje sa jej prekrvenie, zmäkčuje a zvyšuje sa jej tonus, a pokožka je zvláčnená. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli spevnenie nechtov, stály pocit hebkosti pokožky, omladenie pokožky. Parafínový zábal tiež prehreje a uvolní kĺby a stuhnuté zápästia.  Tento zábal regeneruje pokožku.

Je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné.

Nesmie sa pri: plesňových ochoreniach, vysoký krvný tlak,kardiovaskulárne ochorenia,hnisavé kožné a zápalové ochorenie,dermatomykózy, osteoporóza,kovové implantáty.

 

Japonská manikúra P.shine

P – Shine, alebo Japonská manikúra sa používa na poškodené, lámavé, štiepajúce sa nechty ale aj na nechty, ak boli odstránené gélové alebo akrylové nechty. Je vhodná aj pre mužov a pre deti. Nechty sú každý deň vystavované denným činnostiam. Ak majú málo hydratácie alebo nedostatok vitamínov, strácajú svoju pružnosť. V dôsledku toho vznikajú potom aj problémy a zmeny na nechtoch.

Nesmie sa aplikovať na veľmi narušené nechtové platničky a na krvavé zádery.

Japonská manikúra obsahuje potrebné vitamíny: A, E, H, provitamín B5. Ďalej obsahuje parafíny, včelí vosk, glycerín, panthenol, kremík, zinok a prírodnú horninu – bentonit (obsahuje zlúčeniny kremíka a látky lipidového typu), ktorý je dôležitý pre metabolizmus koreňa nechtu.

Japonská manikúra zvyšuje pružnosť, pevnosť nechtov a metabolizmus koreňa nechtu nechtového lôžka. Na povrchu vznikne takzvaná glazúra, ktorá zabraňuje vysušovaniu nechtu. Koreň nechtu má v tomto prípade schopnosť produkovať keratínové bunky, takže kondícia týchto tkanív sa priebežne vylepšuje.

 

Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/
Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/