Prístroje na ošetrenie pleti

Ozonizér

Tento prístroj využíva výboje vysoko frekvenčných striedavých prúdov. Slúži k elektrickej masáže tváre a tela. Je úspešným pri liečbe akné, seborey a pri odmastení pleti. Jeho používanie zvyšuje prekrvenie, vysušuje a dezinfikuje. Prístroj je jednopólový z jednou špeciálnou sklenenou elektródou, s ktorou sa približuje ku koži. Sklenená elektróda je uzatvorená, je v nej vzácny plyn. Prúd ionizuje tento vzácny plyn, vzájomným zrážaním sa ióny dostávajú do pohybu, pri náraze o stenu elektródy začnú tlieť čo je sprevádzané žiarením (elektróda svieti). Vzácnym plynom (argón)  je naplnená vydáva červenú žiaru. Doba pôsobenia je 5 minút.

 

Ultrazvuk

Umožňuje efektívne prenikanie vitamínov a živín do hlbších vrstiev pleti. Ultrazvukové vlnenie spôsobuje v tkanive vibráciu tzv.mikromasáž. Pôsobením ultrazvukového vlnenia sa uvoľnia stavebné prvky pokožky a tak sa olejovité a emulzné látky vynikajúco aplikujú čo znamená, že prípravky majú silnejšie účinky na pleť.

Účinky ultrazvuku: prekysličovanie tkaniva, mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva, povzbudenie procesu látkovej výmeny a tvorby enzýmov,odvod splodín metabolizmu, lepší prienik vitamínov a živín do pokožky,uvoľnenie svalstva.

Ultrazvuk by sa nemal používať  pri tehotenstve, srdcovom  strojčeku, pri poruchách štítnej žľazy.

 

Peelingové kefy

Na prístroj sa napájajú kefky rôznych veľkostí, ktoré sú vyrobené z prírodného alebo syntetického materiálu. Kefky dokonale odstraňujú zrohovatené povrchové bunky pokožky. Čím jednak pomôžu návratu normálnej kožnej činnosti, ako aj na takto pripravenej koži umožní ďalšie kozmetické ošetrenie, ktoré je potom podstatne účinnejšie.

 

Skin scrubber 

Je to kozmetický prístroj, ktorý slúži na povrchový peeling, tonizáciu pokožky, hĺbkové čistenie pleti, na vrásky. Vďaka pôsobeniu ultrazvukových vĺn dokáže prístroj účinne do hĺbky čistiť a odstraňovať nečistoty z pórov na pokožke. Jemné pulzy masírujú pokožku, čím jej navracajú jej prirodzenú pružnosť a chránia ju pred predčasným starnutím. Prístroj zároveň tiež aktivuje metabolizmus, čo zaistí pleti prísun dôležitých živín a vody. Jemnou vibračnou masážou dochádza k odlupovaniu starých kožných buniek (peeling) a zaisťovaniu správnej regenerácie pokožky .

 

Diamantová mikrodermabrázia

 

 Je určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky.Okrem toho dochádza k stimulácií tvorby kolagénu, hĺbkovému prečisteniu pórov a tým celkovému zlepšeniu štruktúry a vzhľadu pokožky.Táto metóda je hypoalergénna čiže ju môže absolvovať aj citlivá pokožka.Používa sa na ošetrenie tváre, dekoltu, tela.

Využitie:

·        Na ošetrenie jazvičiek, strií a pigmentových fľakoch

·        Na mastnú a problematickú pokožku

·        Na ošetrenie akné, jazvičiek po akné

·        Na omladenie pokožky tváre, krku a dekoltu

·        Na ošetrenie upchatých/ rozšírených pórov

·        Na ošetrenie jemných vrások

Neodporúča sa ľuďom s :

·        Keloidnými jazvami

·        Aktívnym herpesom

·        Akné v zapálenom stave

·        Kožnými ochorenia

·        Rakovinou kože

·        Vírusovými a cievnymi ochorenia

·        Bradavicami

·        Užívaním liekov na zrážanlivosť krvi

POZOR: Je potrebné po ošetrení sa 3 dni vyhýbať priamemu slnku, a nepoužívať krémy s AHA kyselinami.

Ošetrenie sa odporúča podstúpiť vo forme kúry pozostávajúcej z 5 až 10 –tich ošetrení v 10 až    14-dňových intervaloch.

 

 

 

 

Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/
Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/