Povrchové čistenie pleti
Je potrebné, aby bolo prevedené pred každým kozmetickým ošetrením. Má odstrániť z povrchu kože stopy prachu, zbytky krému, pôdru alebo iných nečistôt. Pokožka sa následne dočistí s pleťovou vodou.
 
Peeling
Je v podstate šmirglovanie pokožky, čím sa z jej povchu odstraňujú odumreté bunky a tým dochádza k regenerácie pokožky. Odporúča sa  1-2 krát do týždňa.
 
Naparovanie pleti
Naparovanie je pôsobenie vlhkého tepla na kožu. Spôsoby naparovania sú: para, obklady, zmäkčovadlo.
 
Para je najčastejšie používaná. Využíva sa hlavne na mastnú pleť a necháva sa pôsobiť 20 minút. Nevhodná je pre pleť s rozšírenými žilkami, suchú pleť, rosacea, astma a pri osobách so srdcovocievnymi ochoreniami.
 
Obklady sa namáčajú do horúceho bylinného odvaru a prikladajú sa na tvár. Táto metóda je najmenje používaná.
 
Zmäkčovadlo používame pre pleť kde nie je vhodná para alebo teplo. Táto metóda je vhodná aj pre pleť s rozšírenými žilkami.
 
Hĺbkové čistenie pleti
Je potrebné pre pleť so zvýšenou produkciou mazu a tým aj zvýšenou tvorbou komedómov. Komedómy sa prjavujú na pokožke ako čierne bodky, ktoré obsahujú kožný maz, odumreté bunky pokožky, baktérie, prach, vonkajšiu špinu z prostredia. Ak sa tieo komedómy neošetrujú, časom sa zapália a zmenia sa na akné. K upchávaniu pórov ako aj k vzniku dopomáha zlá životospráva, nedbalé čistenie pleti, zlé trávenie, nevhodná strava, stres, nesprávne volené kozmetické prípravky, alkohol, fajčenie a niektoré lieky. 
 
Pokožka sa pri hĺbkovom čistení ošetrí, vyčistí, komedómy ako aj zapálené vyrážky sa vytlačia a pleť ostane čistá.
 
Maska na tvár ( krk, dekolt)
Maska sa určuje podľa typu pleti. Masky sú výživné, regeneračné, hydratáčné, zvláčňujúce, sťahujúce, protizápalové, uklúdňujúce, osviežujúce, protivráskové, liftingové atď.
 
Masky majú rýchly a viditeľný účinok. Dokážu riešiť niektoré porblémy ako napríklad: upravujú činnosť potných a mazových žliaz, vypínajú pokožku, zlepšujú jej elasticidu, dodávajú jej potrebnú hydratáciu, regeneráciu apod.
 

Masáže tváre, krku, dekoltu

Kozmetická masáž tváre, krku, dekoltu

Odborne prevedená masáž plní zo všetkých kozmetických úkonov najlepšie svoje poslanie t.j. odďaľovanie starnutia pleti. Patrí medzi najúčinnejšie prípravky v boji so starnutím pleti tváre. Cieľom kozmetickej masáže nie je ovplyvňovanie svalov ale pôsobenie na všetky tri vrstvy kože a tým zabránenie ochabnutiu jej tonusu a prejavom starnutia.

Účinky kozmetickej masáže:

1.  Priaznivo pôsobí na nervové zakončenia kože a tým priaznivo ovplyvňuje celú nervovú sústavu. Kozmetická masáž vyžaduje kľudné prostredie. Nepokojné prostredie a hovor sú behom masáže zakázané.

2. Zlepšuje prekrvenie kože. Zlepšením prísunu kyslíka sa lepšie odplavujú produkty tkaninového metabolizmu, čím sa mierni tiež únava.

3. Z kožného povrchu sa mechanicky odstraňujú najstaršie rohové bunky (jemná exfoliácia –olupovanie), takže pleť nadobudne mladší vzhľad.

4. Tlakom masírujúcich prstov sa odstraňujú mazové zátky a uvoľňujú sa vývody potných a mazových žliaz.

5. Urýchli sa metabolizmus v koži a tým sa znižuje vrstva podkožného tuku.

6. Ak masáž pôsobí na mimické svaly, odstraňuje sa z nich kyselina mliečna a tým klesá únava.

7. Špeciálnymi ťahmi sa dá do určitej miery priaznivo oddialiť vytvorenie vrások a jaziev.

 

Kozmetickú masáž prevádzame:

 • u suchej pleti, normálnej pleti od 25 rokov
 • u zmiešanej a mastnej pleti od 30 rokov

 

Kozmetickú masáž neodporúčame:

 • pri ekzémoch
 • pri zápaloch kože
 • pri lupienke
 • pri zápaloch nervov na tvári
 • pri srdcovej vade
 • pri vysokom krvnom tlaku
Mikromasáž očného okolia

Koža okolo očí je veľmi tenká, má iba štvrtinu hrúbky než ostatná koža na tvári. Je tiež suchšia, nie je tu takmer žiadne podkožné tukové tkanivo a podporné svalstvo a je tu iba minimum mazových a potných žliaz. Napriek tomu sú na ňu kladené veľké nároky. Vonkajšie vplyvy, ako vietor a slnečné žiarenie na týchto partiách zanechávajú viditeľnejšie stopy.

Navyše, s pribúdajúcimi rokmi koža okolo očí stráca svoju pružnosť – objavuje sa čím ďalej väčší počet vrások. Tiež stres, nedostatok spánku a nezdravý spôsob života sa rýchlo prejavia začervenanými očami, začervenaním okrajov viečok a kruhmi pod očami. Ak sú viečka unavené a opuchnuté, poskytne podráždeným očiam dokonalú úľavu práve mikromasáž očného okolia.

Masáž očného okolia stimuluje a zlepšuje krvný obeh, dobre okysličuje pleť, stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a ich zakončenia, aktivuje väčší počet nervov, ovplyvňuje svalstvo, jeho spevnenie, prospieva očiam, uľavuje bolestiam hlavy a problémom dutín,súčasne uvoľňuje psychické napätie.

Účinky mikromasáže:

 • zlepšuje vitalitu tkanív
 • odstraňuje opuchy v oblasti očného okolia spôsobené únavou, pracovnou preťaženosťou, napríklad práca s PC, psychickou záťažou, opakovanými stresmi, poruchami videnia, nenosenie okuliarov a pod.
 • vyhladzuje vrásky
 • spôsobuje regeneráciu
Liftingová masáž

Je vhodná pre zrelú a ochabnutú pleť. Príčinami tvorby vrások je starnutie , dedičnosť a vplyv životného prostredia.

Vrásky vznikajú v dôsledku zmršťovania tukovej vrstvy pod kožou ako aj vysušovanie a rozklad kolagénových vlákien. Tento proces sa prehlbuje nedostatočnou starostlivosťou o pleť, nezdravým spôsobom života. Najlepšia ochrana proti vráskam je rozumné množstvo slnečného žiarenia, krémy proti vráskam.

Používame spevňujúce prípravky, ktorými sa snažíme o výživu buniek, spevnenie kolagénových a elastínových vlákien.

Prostredníctvom tejto masáže sa zlepšuje obranyschopnosť, dochádza ku spevneniu kože. Odstraňujú sa atopy únavy. Zlepšuje sa tonus kože. Liftingová masáž sa môže prevádzať aj na pleti s rozšírenými žilkami. Nie je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom.

 

Masáž tváre lávovými kameňmi

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom, odstraňujú bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetické dráhy v tradičnej čínskej medicíne) a správne rozprúdia energiu v tele. Táto masáž sa využíva na zlepšenie tonizácie svalstva tváre, dekoltu. Keďže masáž kameňmi pôsobí antistresovo, využíva sa aj v oblasti psychiky, pretože odoberá negatívnu energiu.

 

 

 

Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/
Pomocou henny vieme docieliť krásne ideálne obočie, ktoré vydrží cca 6 týždňov. Henna zafarbí chĺpky aj pokožku. Zároveň henna vyživuje a posilňuje vlasové folikuly. Po zafarbení obočia hennou dosiahneme tzv. tetovaný efekt obočia.

Viac tu: https://www.excellenceacademy.sk/skolenia/henna-farbenie-obocia/